#Vaižgantas

#Vaižgantas

Režisiere

Migle REMEIKAITE

Scenografe ir kostiumu dailininke

Jurgita JANKUTE

Kompozitore

Toma CEPAITE

Projekciju dailininkas

Nidas KANIUŠAS

Šviesu dailininkas

Pijus VASILIAUSKAS

Trukme:

1 val. 10 min.

Artimiausio datos:

 

Naujojo Teatro vienos dalies spektaklis paaugliams pagal Kosto Ostrausko pjesę „Vaižgantas“.

Vaidina:

Kristina GRŪŠELIONYTĖ
Svetlana ŠULC
Božena BUROKIENĖ
Žydrūnė DRAGŪNAITYTĖ
Artūras BARDZILAUSKAS
Andžej MATUSEVIČ
Olegas DLUGOVSKIJ
Viačeslav PAININ

 

JIS turi sekėjų visame pasaulyje,
JIS savo asmenybe pralenkė laikmetį,
JO drąsūs pasisakymai sulaukia komentatorių pasipiktinimo,
JIS savo rašto darbais ir publicistika jau įsirėžė į literatūros klasiką,
JAME sutelpa dvasininko ir pasauliečio idėjos,
JIS neabejotinai daro įtaką elitui,
JIS nepaklūsta bukoms taisyklėms,
JIS gerbia savo šalį ir turi stiprias vertybes už kurias drįsta kovoti,
JIS supranta jaunuomenę ir myli žmones.
JIS yra Žmogus.
JIS #VAIŽGANTAS

 

Apie spektaklį:

Naujasis Teatras kviečia žiūrovus iš naujo pažvelgti į puikiai visiems žinomą kunigą, politinį ir visuomeninį veikėją, kūrėją Juozą Tumą-Vaižgantą ir leistis į susitikimą su šia istorine asmenybe per jauno žmogaus žvilgsnį. Spektakliu siekiama atskleisti Vaižgantą ne kaip tolimą, pasenusį, literatūros vadovėlių puslapiuose tūnantį akiniuotą senelį, o kaip žmogų, kuris taip pat mylėjo, mąstė apie gyvenimą, tikėjimą, kūrybą, tryško ugningu temperamentu, neišvengdavo vienatvės, neretai jautėsi nesuprastas ir suvaržytas.
Aktoriai prabildami K. Ostrausko surinktais autentiškais Vaižganto tekstais atskleis ir nemažai XXa. pradžios įvykių, politinių aktualijų, kultūros ypatybių ir kalbos subtilumų. Tai pinsis su šių dienų jauno žmogaus aktualijomis: socialiniais tinklais, bendravimu, savęs reprezentavimu paralelioje – virtualioje erdvėje. Kūrybinė komanda siekia rasti ir atskleisti, kas gi bendro tarp šių laikų jauno žmogaus ir tuometinės jaunuomenės taip mylėtojo Juozo Tumo-Vaižganto.
Spektaklio žanrą galima apibūdinti kaip žaidybinį absurdą, nes autentiški vieno žmogaus tekstai skambės aštuonių aktorių lūpomis, filosofiniai pamąstymai ir buitinės istorijos pinsis viena su kita, kartu su judesiais kurdami daugiaprasmiškumą ir kviesdami į laisvą interpretaciją. Tekstų apjungimai vyksta montažiniu principu, taigi žiūrovai turės galimybę ne tik pakeliauti tarp realybės ir virtualybės, bet ir tarp skirtingų vietų, kuriose, per skirtingus personažus, atsiskleis skirtingos Vaižganto asmenybės pusės.
Spektaklio metu bus girdima jaunos, talentingos kompozitorės Tomos Čepaitės sukurta modernios ir mūsų liaudies muzikų sintezė, tokiu pat principu remiamasi ir estetinėje – vizualiojoje spektaklio pusėje. Scenografės, ypatingos istorinių kostiumų dailininkės Jurgitos Jankutės rankomis bus sugretinama šiuolaikinė mada su turtingais tautiniais motyvais, kurie atspindi ne tik šiandieną, bet mūsų etnografinį lobyną, kuris buvo itin brangus spektaklio herojui Juozui Tumui-Vaižgantui.

Spektaklis skirtas paaugliams, bet maloniai kviečiame visus!

„Na, pamislykite sau, jog jūs sėdžiate teatre, kurtina užleista, scenos nematote. Bet štai ta uždanga pasikėlė…“


Apie dramaturgiją

Spektaklis paremtas ryškiausio XXa. avangardinės dramaturgijos kūrėjo, Kosto Ostrausko pjese „Vaižgantas“ (1994m.), kuri sukurta remiantis paties Vaižganto raštų – kūrybos, publicistikos, atsiminimų, laiškų ištraukomis, bei kitų atpasakotais jo žodžiais. Itin asmeniški tekstai atskleidžia dvasininką, visuomeniniką, kūrėją bei teatro mylėtoją Vaižgantą kaip paprastą, jautrų, dėl nesėkmių, vienatvės kenčiantį žmogų.
Ostrauskas sukūrė pokštaujančios ir intelektualios dramos tipą, nuo XX a. vidurio iki XXI a. pirmojo dešimtmečio energingai kreipė lietuvių dramaturgiją modernumo link. Ostrausko dramos atstovauja naujajai tragikomedijai, kuri svyruoja tarp prasmės ir beprasmybės, polemizuoja su kitais tekstais, žaidžia skaitytojo erudicija. Neretai tekstuose matyti paradoksalūs, šmaikštūs sprendimai. Vienas iš jų – realybėje gyvenusių žymių literatūros kūrėjų pavertimas pagrindiniais veikėjais jo paties sukurtose istorijose (dramų protagonistais yra tapę: Balys Sruoga, Žemaite ir kt.). Ne išimtis ir pjesė „Vaižgantas“.
Originaliai pjesė „Vaižgantas“ yra skirta vienam aktoriui, bet „Naujojo teatro“ trupė sukūrė šios pjesės adaptaciją aštuoniems aktoriams. Toks skaidymas dar labiau padeda išryškinti tokios asmenybės kaip Vaižgantas daugiaplaniškumą, kontrastingumą ir vidines Jo kovas. Taip pat kiekvienam aktoriui, tikimės ir žiūrovui, padėjo atrasti tą Vaižganto pusę, tas temas, kurios patiems yra arčiausiai širdies.

 

Bilietus galite įsigyti visose Bilietai.lt platinimo vietose ir teatro foje likus 1 val. iki spektaklio, rezervacijos telefonu: +37067908208 arba el. paštu vadyba@naujasisteatras.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *