Apie mus

APIE MUS

Filmas apie Naująjį teatrą

AMŽINAI ATSINAUJINANTIS

naujojo teatro kolektyvas

APIE MUS

Neįgaliųjų Naujasis teatras – tai bendraminčiai, susibūrę skleisti kultūrines, bendražmogiškas vertybes: čia kuria sveiki ir negalią turintys, mėgėjai ir profesionalūs menininkai. Jau IX-ąjį sezoną sėkmingai vystome kultūrinę bei socialinę veiklą. Šiuo metu Teatre dirba 37 žmonių kolektyvas. Per visus kūrybos metus žiūrovams pristatėme šešiolika spektaklių vaikams ir suaugusiesiems.
Teatras įsikūręs Vilniuje, A.Jakšto g. 9 (buvęs Vaidilos teatras). Senoji teatro salė traukia naujus aktorius. Aktoriai senovės Lietuvoje buvo vadinami „vaidilomis“. Vaidila – gerai įsisavinęs savo misiją, senovės lietuvių ir prūsų pagonių vyresnysis kunigas, žynys. Pirmieji vaidintojai buvo žyniai – apeigų atlikėjai. Iš savo priešistorinių scenų – šventviečių – apeiginių aikštelių – jie kalbėjo tautai.
Tad ir mes norime, kad mūsų aktoriai būtų tarsi žyniai, kurie šviečia, kuria, vaidina, kalba žiūrovams. Savo spektaklius rodome Lietuvos miestų dramos teatruose, miestelių kultūros ir bendruomenės centruose, ugdymo institucijose. Nors kaip neįgalieji esame priskiriami socialinės atskirties grupei, teatro veikloje tai pamirštame: mums visiems rūpi, kad jaudintų menas, o ne viena ar kita negalia. Buriame aplink save tikrą teatro gerbėjų bendruomenę: daugybė žiūrovų iš įvairių sričių pamilsta mūsų teatrą, tampa ištikimais ir nuolatiniais mūsų spektaklių žiūrovais. Toks teatras Lietuvoje – tai išskirtinis fenomenas, o mūsų praktika parodė, kad daug galima nuveikti suvienijus įvairias socialines grupes bendram tikslui.
Siekiame būti atviri naujovėms, įvairiems kultūriniams eksperimentams, nesame prisirišę prie vieno režisieriaus ir konkrečios komandos. Stengiamės, kad teatre vaidinantys aktoriai pasiektų kuo aukštesnį profesionalumo lygį.
Nuo 2011 m. Teatre veikia teatrinio meistriškumo studija „Be įtampos“. Neįgalieji turi galimybę tobulėti ir lankyti kursus: vaidybos pagrindų, scenos kalbos, psichodramos, partnerystės scenoje, judesio raiškos užsiėmimus, kuriuos veda šių sričių profesionalai. Teatro veikla taip išsiplėtė, kad vykdome teatrinius mokymus ir kitų neįgaliųjų organizacijoms.
Naujasis teatras jau pelnė pripažinimą (net ir tarptautinį), sulaukėme puikių tiek žiūrovų, tiek scenos profesionalų atsiliepimų: esame gavę daug apdovanojimų, laimėję festivalių Grand Prix. Neįgalieji čia išreiškia save – tampa kūrėjais, aktoriais, menininkais. Teatras šiems žmonėms dovanoja unikalią patirtį, naują įvaizdį visuomenėje, griauna įprastinius stereotipus, suteikia jiems galimybę atsiskleisti, panaudoti talentus ir patikėti savimi.
Šiame teatre įmanoma negalią pakeisti galia!