ATLEISK MAN

ATLEISK MAN

Režisierė:

Šviesa ŠULC

Trukmė:

1 val

Kaina teatro kasoje: 18 €

pirkti bilieta

 

 

 

 

 

 


Vieno veiksmo drama pagal Kerilės Čerčil (Caryl Churchill) pjesę „Top girls“ (N-14)

VAIDINA:

Marlinė – Sonata VISOCKAITE (05.09) / Šviesa ŠULC
Džoisė – Šviesa ŠULC (05..09) / Božena BUROKIENĖ
Eindžė – Lukrecija GRICIŪTĖ (05.09) / Žydrūnė DRAGŪNAITYTĖ / Kristina GRŪŠELIONYTĖ

Tai istorija apie dvi seseris, nešiojančias savyje kaltę ir nuoskaudą. Jos abi yra paauglės Eindžės mamos. Kas gali paguosti mergaitę, kuri šaukia pasauliui: „Man baisu gyventi!“, jei pačioms mamoms reikia paguodos? Ar jos sugebės atleisti viena kitai, kad dukra būtų saugi?

Kerilė Čerčil – viena žymiausių XX a. pabaigos britų dramaturgų. Jos pjesės visuomet kelia iššūkius atlikėjams, režisieriams ir žiūrovams.

 

TRUMPA RECENZIJA: Spektaklis „Atleisk man”: psichologinė vakaro terapija (aut. Deimantė Varnaitytė)

Tik nesuklyskite, tai ne išsiskyrimų ir atsiprašymų laida per TV, bet itin intensyvi emocinė terapija. Šiuo atveju, „Atleisk man” savo pavadinimu nurodo, jog scenoje susiduriama su psichologine drama, nors pats spektaklis iš dalies adaptuotas ir pastatytas pagal pjesę „Top girls”, kurios autorė – viena žymiausių XX a. pabaigos britų dramaturgė Kerel Čerčil (Caryl Churchill), pasižyminti psichologinėmis moterų dilemomis ir sudėtingais personažų pasirinkimais. Tai istorija apie dvi seseris Džoisę (vaidina Svetlana Šulc) ir Marlinę (vaidina Tatjana Kuzmickienė), nešiojančias savyje kaltę ir nuoskaudą, o tarp jų – vieniša paauglė dukra Eindžė (vaidina Kristina Grūšelionytė).

Kamerinė aplinka padeda jautriai ir detaliai atsiskleisti spektaklio emocinei įtampai tarp dviejų pusių, tai yra dviejų seserų, kurios ateina iš skurdžios ir smurtaujančios šeimos, kuri neišvengiamai palikusi emocinius randus jų sielose. Deja, lemtingu metu priimtas sprendimas dėl gimusios Eindžės globos, tiek fiziškai, tiek emociškai priverčia vieną iš seserų atsiriboti nuo šeimos, bet pradėti naują ir sėkmingą karjerą didmiestyje, o kitai lieka kūdikio globojimo našta, vargana buitis ir skurdas. Aktorių meistriškas balansavimas tarp kaltės ir skausmo, bei viso to epicentre jautriai besiblaškanti jauna siela, spektaklį paverčia lyg psichologine terapija, kurioje bandomi perlaužti per daugelį metų užauginti emociniai barjerai. Tik kuri iš jų nusimes savo asmenines ambicijas, o kuri atleis už per daug skaudžias klaidas?

Kaip druskos trupinėliai padeda atsiskleisti karamelės saldumui, taip dramatiški ir komiški veikėjų komentarai padeda sukurti stiprų dialogų žaismą, kuris yra vienas stipriausių šio spektaklio bruožų.

 


Bilietus galite įsigyti visose Bilietai.lt platinimo vietose ir Naujojo Teatro kasose laiką iš anksto suderinus tel. +37060227321 arba el. paštu: info@naujasisteatras.lt.

Vieta: A. Jakšto g. 9-130 (Pietinis įėjimas), Vilnius

Galime atvykti į jūsų darželį / mokyklą. Kreipkitės aukščiau nurodytais kontaktais.

4 Comments:

  1. Spektaklis paliko gilų įspūdį, labai jautriai ir tikroviškai perteikta tema. Įspūdį sustiprina vaizdinės video dekoracijos, muzika, iki pat spektaklio galo išliekanti emocinė įtampa ir nežinojimas, kuo viskas baigsis..

  2. Laba diena,
    ,,Atleisk man” pavadinimas daug ką pasako. Ar galime atleisti vieni kitiems po to kai paliekam, išsižadam, nepriimam, įskaudinam? Ir kaip gyventi visą gyvenimą su našta žinant, kad skaudini, tiksliau priimi tai kaip faktą, o ne skausmą. Šis spektaklis apie dvi seserys ir jų dukrą. Labai aktualus šių laikų kasdienybei. Gal pasakysite melodrama kaip serijale, taip, bet tik čia daug daugiau grynumo, tiesos, skausmo.Kuri iš seserų gi tikroji mergaitės motina ir kodėl taip jau atsitinka, kodėl nebūna idealaus gyvenimo, juk kiekvienoje šeimoje atrasime dalelę paslapties, nemeilės, skausmo, baimės kaip ir begalinės meilės, džiaugsmo, viskas susimaišo į vientisumą – išgyvenimą, kurį puikiai atskleidžia aktoriai šiame spektaklyje. Atleiskime vieni kitiems. Ačiū!

  3. Nepakartojamas jausmas žiūrėti šį spektaklį jaukioje 40-ies vietų salėje, kai aktoriai yra taip netoli tavęs. Dukros pabėgimas iš mamos namų pas tetą buvo artimas man, kai aš būdamas 10-ies metų iš tetos namų pabėgau gyventi pas tėvus. Spektaklis gali būti įdomus vyrams, kurie mėgsta psichologiją. Buvo įdomu išklausyti visus moterų pokalbius ir sutikti su jų argumentais. Šitas spektaklis patiko labiau nei „Žalgirio“ rungtynės eurolygoje. Po spektaklio buvo taip gera ie ramu.

  4. Šis spektaklis – tai puiki galimybė turiningai praleisti vakarą.
    Spektaklyje atsiskleidžia skirtingi charakterių kontrastai, skirtingų norų norų ir gyvenimo tikslų. Santykiai šeimoje, tai, ko gero, amžina, neišsemiama tema kuri nepaliks abejingų kiekvieno.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *