Kanarėlės pranašystė PREMJERA!

Scenarijaus autorė ir režisierė

Šviesa ŠULC

Trukmė:

2 val. 30 min. ( su pertrauka)

Kaina teatro kasoje: 25 €

pirkti bilieta

Poetinis, dokumentinis spektaklis                        

VAIDINA:

Vaidina:

Šviesa Šulc

Žydrūnė Dragūnaitytė

Kristina Grūšelionytė

Olegas Dlugovskij

Tomas Juzeliūnas

“Tos žemės vardas – Lietuva – užvaldė mano protą ir jausmus. / Aš trokštu jums atskleisti ją. / Ateikit! Dvasioje nuvesiu jus į svečią kraštą, ūkanotą, glūdų, šnarantį…“ Šie prancūziškai rašiusio lietuvių poeto Oskaro Milašiaus žodžiai lyg magiškas užkalbėjimas pakeri, užvaldo vaizduotę ir įsimena ilgam.

 

“Kanarėlės pranašystė” – poetinis dokumentinis spektaklis apie poeto, mistiko ir diplomato Oskaro Milašiaus gyvenimą, kūrybą, jo dvasinius ieškojimus, nusivylimus ir atradimus.

Poeto vaikystė ir jaunystė buvo sudėtinga: kilęs iš senos LDK bajorų giminės, bet vaikystėje nesulaukęs meilės, švelnumo, poetas liko vienišas visą gyvenimą. O. Milašiaus tėvas balansavo ant sveiko proto ir pamišimo ribos, o namuose dažnai vykdavo tai, ką šių dienų kalba vadiname smurtu artimoje aplinkoje ir su kuo kovojame visomis teisinėmis priemonėmis. Liga, pamišimas, šėtono gundymas, tamsumas, prietarai, XIX pab. Paryžiaus bohema ir XX a. pradžios carinės Rusijos provincijos kasdienybė – visa tai formavo jaunojo poeto asmenybę, jo santykius su žmonėmis, kūrybinius bei dvasinius ieškojimus.

 

Pirmojoje spektaklio dalyje atskleidžiama poeto giminės istorija, vaikystė, gyvenimas Prancūzijoje bei ankstyvieji patyrimai, formavę tolimesnius jo pasirinkimus.

 

Antrojoje dalyje vaizduojama dvasinė poeto kelionė. O. Milašius atranda tikėjimą, Biblijos, senųjų tautų pasaulį. Susidraugauja su paukščiais, ypatingai su kanarėle. Tai pakeičia jo gyvenimą.

Spektaklyje skamba ne tik O. Milašiaus poezija, galantiškos aukštuomenės frazės, bet esama ir rupaus kaimietiško sąmojo, komedijos, net farso elementų.

 

 „Kanarėlės pranašystė“ – iššūkis ne tik dėl savo tematikos, O. Milašiaus asmenybės gilumo ir įvairiapusiškumo, bet ir dėl režisūrinio sumanymo: aktoriai turi tiesiog scenoje persikūnyti iš vieno personažo į kitą. Spektaklyje kanarėlę įkūnija vargonėliais grojantis kompozitorius Tomas Juzeliūnas. Per žiūrovų rankas keliauja kanarėlės narvelis.

 

Milašius, nors ir išauklėtas lenkiška dvasia, lemtingu Lietuvos tautai metu save laikė lietuviu ir tokiu save viešai ir visur vadino. Jis sakė: ,,Aš, prancūzų poetas, klaidingai ar teisingai laikomas avangardistų sambūrių pagarboje, <…> tikėjausi atliksiąs naudingesnį darbą, pasilikdamas po kukliu lietuviškuoju kryžiumi”.

 

 

Bilietus galite įsigyti visose TIKETA platinimo vietose ir teatro foje likus 1 val. iki speklaklio, rezervacijos telefonu: +37067908208 arba el. paštu:  info@naujasisteatras.lt.

Comments are closed.