Karaliai iš Naujojo teatro kartu su „Ąžuoliuko“ darželinukais ieškojo stebuklingo Čiurlionio paveikslo

M. K. Čiurlionio fondas pradėjo savo pavasario renginių ciklą „Augame su M. K. Čiurlioniu ryto lopšelyje – darželyje „Ąžuoliukas“ Rudaminoje.
Kartu su Neįgaliųjų Naujojo teatro aktoriais, pristatė interaktyvų muzikinį spektaklį „Stebuklingo paveikslo beieškant“, skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams. Spektaklyje du karaliai, pasiklydę Čiurlionio paveikslų pasaulyje ieškojo ir rado savo namus, pakeliui atrado naujų nuotykių ir skirtingų muzikos spalvų.
Neįgaliųjų Naujasis teatras – tai pirmas tokio pobūdžio teatras, kuriame neįgalūs aktoriai, siekiantys profesionalumo, vaidina kartu su sveikaisiais savo srities specialistais. Spektaklyje vaidina: Karalius – Artūras Bardzilauskas, Karalienė – Tatjana Kuzmickienė. Muzika atlieka LMTA folklorinės muzikos bakalaurantė Toma Čepaitė (kanklės, pianinas).
“Augame su M. K. Čiurlioniu” visada pritraukia daug platesnę publiką, ne tik jaunesnio amžiaus dalyvius. Šia iniciatyva M. K. Čiurlionio fondas siekia edukuoti vaikus nuo mažens, sudaryti jiems sąlygas prisiliesti prie meninės kūrybos ištakų ir paslapčių, pažinti savo šalies kultūros ir istorijos vertybes, atrasti savo identitetą. Per iškilią kūrėjo M. K. Čiurlionio asmenybę ir jo kūrybinį palikimą tikimasi perteikti žmogaus dvasingumo gelmę, būties išgyvenimų subtilumą.
Jau daugiau nei du dešimtmečius savo veiklą vykdančio M. K. Čiurlionio fondo tęstinis edukacinis projektas “Augame su M. K. Čiurlioniu” vykdomas nuo 2010 m. Profesionalių jaunų aktorių ir muzikantų kuriami originalūs spektakliai – koncertai patraukliai pristato M. K. Čiurlionio kūrybą bei supažindina su didžiojo menininko asmeninio gyvenimo detalėmis. 
Projektas ne kartą sėkmingai buvo pristatytas įvairiose Lietuvos mokyklose, vaikų globos namuose, specializuotose centruose, ligoninėse.

M. K. Čiurlionio fondo informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.