Kultūros pasas

Pavasarį gauti Kultūros pasą buvo tik siekiamybė, o šiandien jau džiaugiamės rezultatais ir mūsų darbo vaisiais – palaiminti net devyni spektakliai! Tai reiškia, kad mūsų spektaklius galės rinktis moksleiviai ir jų pedagogai. Net keliems spektakliams papildomai sukurta pagalbinė metodinė medžiaga.

Mūsų visų triūsas šį kartą neturi apibrėžtos ir konkrečios finansinės išraiškos, bet tai, kad mūsų spektakliai bus viešinami Kultūros paso renginių sistemoje, reiškia, kad moksleivis gali rinktis mūsų siūlomus spektaklius iš pasirenkamų paslaugų spektro. Kultūros pasui įgyvendinti kiekvienais kalendoriniais metais vienam mokiniui skiriama 15 eurų, kurie panaudojami Kultūros paso paslaugoms finansuoti. Priklausomai nuo amžiaus grupės mokinys kultūros ir meno paslaugomis pasinaudoja dalyvaudamas kartu su grupe / klase arba individualiai.

Tad tikimės, kad vis daugiau moksleivių taps mūsų spektaklių žiūrovais. Mums, kaip teatrui, tai taip pat šioks toks kokybinis šuolis – esame ne tik visapusiškai įvertinti, bet ir įsipareigoję.

Mūsų Naujajame teatre neįgalieji scenoje tampa kūrėjais, lygiaverčiais menininkais su sveikaisiais. Unikalia neįgalių aktorių vaidyba stengiamasi padėti suprasti, kad kūryba gyvenime gali „lietis per visus kraštus“, nėra ribojama nei fizinių, nei regos ar kitų sutrikimų. Taip pat dažnas žiūrovas, susidūręs su Naujuoju teatru, nepamiršta pakomentuoti, kad kartais visko pertekusiam jaunuoliui svarbu išvysti scenoje neįgaliuosius, kurių nuoširdi raiška pasibeldžia į kiekvieno širdį. Žiūrovai apstulbsta suvokę, kad, pavyzdžiui, neįgalusis vežimėlyje gali puikiausiai perteikti Vaižganto gyvumą ir temperamentą: jis taip nuoširdžiai ir gyvai skaito Vaižganto tekstus, kad niekas nesuabejoja dėl jo buvimo scenoje ir estetiškai apgalvoto vaidmens.

Anot Australijoje išleisto leidinio, „Menas, sukurtas žmonių su negalia, gali būti savitas, išskirtinis, įtikinantis ir transformuojantis. Meno programos meta iššūkį iš anksto suformuotoms idėjoms apie tai, kas yra menininkas, gerina neįgaliųjų įvaizdį visuomenėje, sprendžia neįgaliųjų įtraukties kliūtis, kurios neįgaliuosius išskiria iš dabartinės kultūros tendencijų ir dialogų. Pripažįstama, kad atskirtis yra ne tik socialinė ar ekonominė problema, ji taip pat yra matomumo, tapatybės ir kalbos problema. Todėl toks menas sprendžia estetines ir požiūrio kliūtis, su kuriomis susiduria menininkai. Tai apima naujų kūrybinių projektų kūrimą, bendradarbiaujant su įvairiomis organizacijomis ir žmonėmis, siekiant meninės kokybės, lyderystės, partnerystės bei socialinio teisingumo.“1

Pasidžiaukime, kad tampame vis gausesne bendruomene, kad esame pripažinti tarp kitų kultūros ir meno įstaigų, menininkų, kultūros edukatorių bei skleidėjų. 

 

 1 Versta iš: Art for Everyone. Approaches to Inclusive Practice. Connecting the Dots Project, delivered by Arts Access Victoria with the support of Creative Victoria and the Department of Health and Human Services.

Kultūros pasas skirtas net 9 mūsų spektakliams:

 

Kodėl aš čia?

Beauštanti

#Vaižgantas

Drąsioji Melisa

Gerumo pasaka

Iš bičių gyvenimo

Virtuvės istorija

Skersgatvio pasaka

Stebuklų metas

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *