Naujas straipsnis: Naujas spektaklis – apie tamsiąją žmogaus pusę

TEATRAS1Naujasis neįgaliųjų teatras, paminėjęs savo 5-metį, sustoti nežada: stato naujus spektaklius, plečia artistų ratą, be to, ką tik persikėlė į naujas patalpas. Savo bičiulius šis teatras neseniai pakvietė į naujo spektaklio premjerą.

„8 mylinčios moterys“ – taip vadinasi naujas neįgaliųjų teatro spektaklis. Trumpai jį galima apibūdinti kaip detektyvinę komediją apie žmonių santykius. Per pjesės veikėjų, 8 moterų, paveikslus šaržuotai atskleidžiamos visuomenės ydos: aklas pinigų siekimas, savanaudiškas pataikavimas, melas, svetimavimas ir pan. Kas atsitinka, kai namuose susitinka 8 moterys, vienaip ar kitaip susijusios su turtingu vyriškiu, ir sužino, kad jis mirė? Kritinėje situacijoje, kai bandoma sužinoti, kas dėl to kaltas, atsiskleidžia visos slaptos aistros ir tamsūs ketinimai. Pasirodo, kad kiekviena moteris, nors demonstravo vyriškiui savo palankumą, vienaip ar kitaip jį apgaudinėjo…

Detektyvinis siužeto vingrumas ir situacijų komiškumas sukuria smagią pramogą. Spektaklis ir sukelia juoko, ir priverčia susimąstyti apie tikrąsias vertybes, žmonių santykių trapumą. Patraukia įtemptas Robero Toma pjesės siužetas, išraiškingi veikėjų charakteriai. Neįgaliųjų teatro aktoriai, scenos mėgėjai, repetavo visus metus, kol paruošė šį sudėtingą spektaklį scenai. Jiems pavyko įveikti šį kietą riešutėlį: spektakliui netrūko dinamikos. Na, o nugludinti kampus ir išvengti pasitaikiusių klaidelių ar veiksmo šlubčiojimo bus dar progų. Tikėkimės, kad ir aktoriai, daugiau pavaidinę, labiau atsipalaiduos.
Teatro direktorė Laima Zemleckienė sako tikinti šio spektaklio ateitimi. Aktorės labai nori būti scenoje, stengiasi. Detektyvinė komedija – sudėtingas žanras, jį vaidinti sunkiau nei dramą. Juolab kad spektaklį pastačiusi režisierė Angelė Šakalienė – labai reikli. L. Zemleckienė nebijo per aukštai iškeltos kartelės: geriau, kad būtų kur tobulėti. Teatro direktorės tikslas – kad aktoriai siektų vis didesnio profesionalumo, išmoktų scenos kalbos ir kitų gudrybių. Juk kai kurios aktorės vaidino pirmą kartą. Beje, 5 iš jų turi negalią, kaip ir daugelis kitų teatre dirbančių žmonių. Jie žiūrovams yra nematomi, tačiau, pasak teatro direktorės, labai svarbūs, be jų neįvyktų spektakliai. Tai ir apšvietėjas, garso operatorius, režisierės asistentas, scenos darbuotojai, vairuotojas, vadybininkai…
Naujasis neįgaliųjų teatras ką tik persikėlė į naujas patalpas A. Jakšto gatvėje, pačiame Vilniaus centre, buvusiame „Vaidilos“ teatre. Gegužės 30-ąją planuojama švęsti įkurtuves. Tą dieną čia bus galima pamatyti 4 įvairių žanrų ir stilių spektaklius. L. Zemleckienė sako, kad žengti ryžtingą žingsnį ir iš Kirtimų perkelti savo veiklą į miesto centrą ryžosi ne be nerimo – ten buvo įprasta aplinka, neįgalieji prie jos jau priprato. Dabar reikės pratintis iš naujo. Ypač sunkiai prie tokių pokyčių prisitaiko regėjimo negalią turintieji. Naujoms patalpoms labai reikia remonto, be to, salė yra antrame aukšte, todėl neįgalieji rateliuose kol kas negalės į ją patekti. Atšventus įkurtuves salė bus remontuojama. Teatras žiūrovus čia pakvies nuo rudens. Dar ieškoma, kas galėtų paremti pastato pritaikymo darbus. L. Zemleckienė džiaugiasi, kad galima bus sudaryti nuolatinį spektaklių repertuarą ir tikisi, kad teatrui įsikūrus centre, čia apsilankys daugiau žiūrovų, o ir aktorius bus lengviau prisikviesti.
Naujasis teatras nesustoja pusiaukelėj. Jau repetuojamas kitas spektaklis. Pastarasis – taip pat apie moteris, tačiau visai kitoks – jame pasakojama apie moters vidinio pasaulio grožį.

Straipsnio nuorda: http://www.biciulyste.lt/articles_item.php?pid=1&id=811

Emilija STONKUTĖ

Egidijaus Skipario nuotr.

Bičiulystė, 2014 m. gegužės 22-28 d. Nr. 20 (1189)., p. 8.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *