Neįgaliųjų Naujasis teatras ruošia sukrečiančią psichologinę dramą

Vasarį Šiaulių dramos teatre žiūrovų lauks visų jau pamėgta ir širdį virpinanti psichologinė drama „Stiklinis žvėrynas“ pagal Tenesio Viljamso pjesę. Ją pristato Šiauliuose gastroliuojantis Neįgaliųjų Naujasis teatras – prieš 5 metus įkurtas teatras, suvienijęs žmones iš įvairių socialinių grupių, kuriame kuria sveiki ir neįgalieji, siekiantys per kūrybą bendrauti su visais ir mažinti atskirtį visuomenėje.

2009 m. Naujasis teatras debiutavo su labai sudėtinga Tenesio Viljamso pjese „Stiklinis žvėrynas“, kuri pelnė didžiausią tiek žiūrovų, tiek teatro profesionalų pripažinimą.

Spektaklyje pasakojama vienos šeimos istorija. Jos veikėjai nesugeba realiai mąstyti ir gyventi. Motina paskendusi praeities prisiminimuose, sūnus trokšta romantiškų nuotykių, o dukra užsisklendusi savo stiklinių žvėrelių pasaulyje. Veikėjų sukurtos iliuzijos jiems yra svarbesnės nei tikrovė, kurioje jie jaučiasi bejėgiai ir nesaugūs. Spektaklio herojai – keisti žmonės, kurių sielos yra trapios kaip stiklas… Spektaklyje kalbama ne tik apie svajonių ir realybės konfliktą, bet ir apie žmogaus kompleksus, kurie trukdo bendrauti, gyventi visavertį gyvenimą.

Pjesė sukrečia, verčia susimąstyti, apgalvoti, kaip mes priimame kitokius – silpnesnius, jautresnės sielos, labiau pažeidžiamus, kitaip suvokiančius ir dėl to labiau kenčiančius.

Įsimintinus žodžius apie spektaklį paliko jau Anapilin išėjęs šio spektaklio režisierius Artūras Šablauskas: „Kiekvienas žiūrovas spektaklį suvoks savaip, atras jame dalelę savęs. Jau pats pjesės pavadinimas „Stiklinis žvėrynas“ tarsi nurodo į trapų žmogaus vidinį pasaulį, kurį kartais labai neatsargiai sudaužome. Kasdien visi skubame, bėgame ir nepastebime tų, kurie yra šalia. Juk kiekvienas žmogus viduje yra be galo trapi asmenybė, tad su žmogaus vidiniu pasauliu reikia elgtis atsargiai, taip kaip su stiklu“.

http://etaplius.lt/neigaliuju-naujasis-teatras-ruosia-sukreciancia-psichologine-drama/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *