Neįgaliųjų teatras prašo pagalbos: visi dreba, bijo, bet jau nebėra kur dėtis

Mažuose koridoriuose, kur įsikūręs „Naujasis teatras“, sklinda garsus juokas – toks, kad sunku susikalbėti. „Kokie juokingi tie mūsų aktoriai“, – pati garsiai nusijuokia teatro direktorė Laima Zemleckienė. Koridoriuose tikras chaosas: kas įnirtingai kartojasi pjesę, kas stumdo dekoracijas, kas ruošiasi kalbos egzaminui.

Viskas, atrodo, taip, kaip ir turi būti teatre, tik skiriasi pora dalykų – kalbos egzaminui besikartojęs Andžejus iki patalpos, kur bus egzaminuojamas, atjuda neįgaliojo vežimėlyje, o direktorės Laimos telefonas suzvimbia keliolika kartų, informuodamas, kiek dabar yra valandų, kad ji neprarastų laiko nuovokos. Laima turi regėjimo negalią, tačiau ji ne tik vadovauja teatrui, vaidina, bet ir pati stato spektaklius, nors akimis jų taip ir nepamato. Pamato širdimi. Dalis šio teatro aktorių taip pat turi regėjimo sutrikimų. Spektakliuose vaidina ir sergantieji vėžiu, turintys judėjimo ar kitų negalių. Nedidelės, A. Jakšto gatvėje įsikūrusios patalpos jiems tapo antraisiais namais, kuriuose randa šilumą, paguodą, palaikymo šypsnį.

Skaitykite daugiau: Delfi.lt

Norintiems paremti teatrą, „Naujasis teatras“ dalinasi rekvizitais:
Neįgaliųjų Naujasis teatras A.Jakšto g.9-136, LT-01105 Vilnius Įmonės kodas: 302247949 Sąskaita: LT40 7044 0600 0803 3403 AB SEB bankas Mokėjimo paskirtis: parama teatrui
Reikalingi 26 tūkst. eurų 26 tūkstančiai eurų. Maždaug tiek reikia naujam autobusiukui įsigyti, tačiau teatrui tai atrodo tolima svajonė. Prieš penkerius metus įsigytas 2003 metų Mercedes-Benz Sprinter automobilis jau atitarnavo ir pradėjo byrėti.
Nenori gailesčio Šiuo metu „Naujajo teatro“ aktoriams svarbiausia, kad jų spektakliai, jų kūrybą, į kurią įdeda tiek širdies, – pasiektų visus žiūrovus. Teatrui itin reikalinga parama, leisianti priartinti svajonę įsigyti taip reikalingą autobusiuką.

Skaitykite daugiau: Delfi.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *