Respublika.lt straipsnis Kultūros naujienos: Naujojo teatro spektaklis „Beauštanti“

Sausio 13 dieną Naujasis teatras paminėjo spektakliu „Beauštanti“ pagal Maironio kūrybą.


„Beauštanti“ žiūrovams padėjo nukeliauti į praeitį, susitapatinti su pačiu Maironiu ir pajausti tai, ką per kasdienius darbus jau primiršome. Spektaklio metu žiūrovai atranda Maironį kitaip – per gyvybingą ir sudabartintą poeto kūrybos interpretaciją.

„Naujasis teatras“ sausio 13 dienai šį spektaklį pasirinko dėl Maironio svarbos lietuvių kultūrai. Svarbias Lietuvai dienas galima paminėti įvairiais būdais. Savo kultūros pažinimas – vienas iš prasmingiausių pasirinkimų. Spektaklio „Beauštanti“ tikslas – atrasti gyvą ir asmenišką santykį su šio žymaus lietuvių poeto, padariusio milžinišką įtaką ne tik lietuviškai poetinei tradicijai, bet ir lietuvių tautos savivokai, kūryba. Jo indėlis į mūsų kultūrą – neabejotinas.

„Tai spektaklis kurį turėtų pamatyti kiekvienas lietuvis.“ – po spektaklio žiūrovė dalinosi įspūdžiais.

Artimiausias spektaklis „Beauštanti“ bus rodomas kitą Lietuvai reikšmingą dieną: kovo 11-ąją. Pasirodyme galima išgirsti lietuviškų kanklių skambesį, lietuvių liaudies dainos „Beauštanti aušrelė“ motyvus. Visa istorija kupina stiprių emocijų: Poetos ir Mergaitės santykis, Svetimšalio pasirodymas.

Naujasis teatras kviečia išgyventi Maironio tautos ateities viziją, kurią jis tikėjosi perduoti po šimtmečių ateisiančioms kartoms, kaip įmanomą, prasmingą, tikinčią žmogiškųjų vertybių tvarumu, įveikusią „atminties krizes“ ir išsilaisvinusią iš „svetimšalių“ primestos laikysenos.

Sklandžia ir paveikia teatro kalba siūloma pažvelgti į klasiko kūrybą kaip į žmonių bendriją kuriančią energiją, bendruomenės telkėją, tikėjimo puoselėtoją, pasididžiavimo savo tauta skatintoją. Spektaklis siekia atgaivinti, kas svarbu mums visiems – vienybė, lietuvybė, laisvės siekis, tėvynės grožis, tautos tapatybė ir istorinė atmintis.

Spektaklio scenarijaus autorė – Šviesa Šulc. 

VEIKĖJAI:

Poeta – OLEG DLUGOVSKIJ

Moteris – ŠVIESA ŠULC

Mergaitė – ŽYDRŪNĖ DRAGŪNAITYTĖ

Svetimšalis – DARIUS BANELIS

Kanklininkė – TOMA ČEPAITĖ

Daugiau informaicjos ir nuotraukų: http://www.respublika.lt/lt/naujienos/kultura/kulturos_naujienos/naujojo_teatro_spektaklis_beaustanti/?fbclid=IwAR2U78MPVkh7G64LguS6HmPFJ-rnc_nPEEP23mb-itJHXtgb2OBpx_77g3A

2019 sausio mėn. 16 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

16 + fifteen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.