Atgijusios miraklio lėlės pasitinka Vilniaus 700 metų jubiliejų

 

Naujasis teatras kartu su Vilniaus miesto savivaldybe įgyvendina projektą „Atgijusios miraklio lėlės pasitinka Vilniaus 700 metų jubiliejų“, kurio metu surengsime net 4 nemokamus renginius šiomis dienomis:

 

Vilniaus globėjo šv. Kristoforo diena – 2021 liepos 25 d. Įvykęs renginys. Plačiau skaitykite čia:

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/teatras/atgijusios-miraklio-leles-pasitinka-vilniaus-700-metu-jubilieju-283-1530620

Sostinės dienos – 2021 rugsėjo 3-5 d. Informacija apie renginį čia:

https://www.bernardinai.lt/vilniaus-700-metu-jubilieju-pasitinkant-sv-kazimiero-kelione-su-vilnieciais/

 

Kultūros naktis – rugsėjo 24 d. 18:00 – 22:00 val. Informacija ruošiama.

Vilniaus miesto gimtadienis – Šv. Kristoforo apdovanojimai 2022 sausio 25 d. Informacija ruošiama.

 

 

Tęsiant dailininkės – režisierės Vegos Vaičiūnaitės įkurto unikalaus miraklio teatro tradicijas, kurio vaidinimai buvo atviri ir nemokami visiems, ir pasitelkiant svarbų eisenos simbolį – lėles, Naujasis teatras nori paskatinti Vilniaus miesto gyventojus ir jo svečius supažindinti su miesto istorija, motyvuoti švęsti Vilniaus 700 metų jubiliejų bei įdomiau, bendruomeniškiau leisti savo laisvalaikį, labiau susipažinti su Lietuvių liaudies kultūra.

Lėlės lietuvių etninėje kultūroje visada buvo labai svarbios. Anksčiau jos būdavo gaminamos ir naudojamos per krikščioniškas ir kultūrines šventes. Vegos Vaičiūnaitės sukurtos lėlės beveik niekuo nesiskiria nuo tų, kurios Lietuvoje buvo gaminamos ankstesniais laikais. Jos išsiskiria iš minios tik savo dydžiu, yra įspūdingos ir spalvingos, matomos iš toli, priverčiančios pakelti akis į dangų (jų aukštis apie trys metrai).

 

Informaciją apie artėjančius projekto renginius sekite mūsų Facebook bei Instagram paskyrose @naujasisteatras bei Vilnius 700 svetainėje https://www.700vilnius.lt/pradzia/renginiai/

 

Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

 

Comments are closed.