Šviesa Šulc - apdovanojimai

Ministrė A. Pabedinskienė: „Kuriantys, veiklūs, siekiantys tikslų žmonės su negalia yra pavyzdys visiems, jog sėkmė yra mūsų pačių rankose“

Ministrė A. Pabedinskienė: „Kuriantys, veiklūs, siekiantys tikslų žmonės su negalia yra pavyzdys visiems, jog sėkmė yra mūsų pačių rankose“

 

Vakar Tarptautinei neįgaliųjų žmonių dienai paminėti skirtame, pirmą kartą vykusiame šventiniame renginyje „Griaunantys sienas“, globojamame socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės,iškilmingai apdovanoti verslo ir neįgaliųjų bendruomenės atstovai, skatinantys neįgaliųjų integraciją į visuomenę.

 

„Džiaugiuosi, jog artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai mes pagerbėme žmones su negalia, kurie išties yra kuriantys, įveikiantys iškilusias kliūtis, siekiantys daugiau nei turi šiandien ir trokštantys įprasminti savo gyvenimus. Matydami tokius įkvepiančius pavyzdžius mes dar kartą susimąstome, jog mūsų sėkmė yra mūsų pačių rankose“, – sakė ministrė A. Pabedinskienė.

 

Pasak jos, ypatingai svarbu ir pagirtina, jog buriasi atsakingos, kūrybiškos, kupinos palaikymo neįgaliųjų bendruomenės, žmonės su negalia pasiekia pačių geriausių įvertinimų sporte, mene, o svarbiausia, kad šie žmonės patys kuria verslus, darbo vietas ir sugeba ištiesti pagalbos ranką bei į darbo rinką integruoti kitus žmones.

 

„Man yra didelė garbė būti su šiais žmonėmis, jiems padėkoti, taip pat padėkoti ir tiems, kurie kuria socialiai atsakingą verslą, jame integruodami neįgaliuosius, tiems, kurie savanoriauja, rodydami žmogišką dėmesį ir širdies šilumą žmonėms su negalia“, – sakė A. Pabedinskienė.

 

Laureatai autoriniais dailininko Nerijaus Treinio sukurtais medaliais apdovanoti šešiose kategorijose. Nominacijoje „Už draugiškiausią neįgaliems bendruomenę“ nugalėjo Maltos ordino pagalbos tarnyba. Šioje kategorijoje taip pat buvo nominuoti Alytaus miesto Putinų ir Likiškių gyvenamosios teritorijos vietos bendruomenės taryba bei Sveikatos ir integracijos klubas „Sauliukas“.

 

Apdovanojimas „Už pasiekimus sporte“ atiteko orientacininkui, 8 kartus kurčiųjų olimpinių žaidynių čempionui Tomui Kuzminskiui. Tarp nominantų taip pat buvo Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio rinktinė bei Lietuvos vyrų golbolo komanda.

 

Kategorijoje „Už pasiekimus mene“ laurus skynė neįgaliųjų nacionalinis „Spalvų muzikos“ orkestras, nominuoti taip pat buvo liaudiškų šokių grupė „Šimtažiedis“ bei Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugijos ansamblis „Gija“.

 

„Už darbo vietos sukūrimą sau ir kitiems” nominuoti Karolis Verbliugevičius, įmonės „Matančios rankos“, UAB „Bonatus“ vadovas, Justas Džiugelis, UAB „ETS LT“, VŠĮ „Baltijos ugdymo centras“ vadovas, bei Svetlana Laima Zemleckienė, Neįgaliųjų Naujojo teatro vadovė, kuri ir tapo nugalėtoja.

 

Nominacijoje „Už atsakingą verslą ir palankias darbo sąlygas neįgaliesiems“ apdovanojimas įteiktas UAB „Liregus“, taip pat nominuoti UAB „Kėdainių krovimo aikštelė“ ir UAB ,,Amber pasta“.

 

„Už savanorystę“ apdovanota Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ vadovė Dana Migaliova. Nominuoti taip pat VŠĮ „Aktyvi Tauragė“ bei Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjus.

 

 

Šventės dalyvius sveikino gausus būrys žinomų atlikėjų bei visuomenės veikėjų.

 

Renginį organizavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.