Apie mus

APIE MUS

 
 

 

 

Naujasis teatras – tai kūryba, laisve ir šviesa spinduliuojanti erdvė, kurioje juntama meilė ir atjauta kiekvienam žmogui – mažam ir suaugusiam, sveikam ir turinčiam vienokią ar kitokią negalią. Teatras padeda mums atsiskleisti, išreikšti jausmus, rasti gilesnį ir prasmingesnį ryšį su savimi ir aplinkiniu pasauliu. Mūsų išskirtinumas ir privalumas yra tame, kad mes žinome, kaip sunku būti kitokiems nei visi, ir siekiame atrasti gyvenimo džiaugsmą ne imdami, o atiduodami.

 

Teatras savo veiklą pradėjo 2008 metais, idėjos autorė ir įkūrėja – teatro režisierė Svetlana Šulc. Netekusi regėjimo ir degdama begaliniu noru suburti erdvę panašiems kaip ji, po truputį kūrė Naujojo teatro pasaulį. Vienas po kito gimė nauji spektakliai, teatras pritraukė profesionalius režisierius ir aktorius. Buvo nelengva, bet po kelerių metų įgijome socialinės įmonės statusą ir subūrėme daugiau bendraminčių, norinčių kurti, atiduoti visą save bendrai veiklai. Veiklai, kuri suteikia pasitikėjimo savimi, saviraiškos ir tobulėjimo galimybes ir kuri tapo neatskiriama gyvenimo dalimi.

 

Teatro simbolis – feniksas – mitologinis šventasis paukštis – perkeltine prasme laikomas nemirtingumo, atgimimo, amžinojo atsinaujinimo simboliu, atgimstančiu iš savo pelenų. Panašiai ir mūsų aktoriai teatro pagalba “prisikėlė” naujam gyvenimui, atrado save iš naujo.

 

Naujojo teatro spektakliai žavi savo tikrumu, nuoširdumu, jie nepalieka abejingų. Kuriame vaikams, paaugliams ir suaugusiems. Per visus kūrybos metus žiūrovams pristatėme 21 spektaklį, Kultūros paso programoje dalyvauja net 28 spektakliai bei kūrybiniai prjektai. Išskirtinis, daugybę žiūrovų pritraukiantis pojūčių spektaklis tamsoje “Kodėl aš čia?” gali būti rodomas net keturiomis kalbomis (lietuvių, rusų, lenkų, anglų k.).

 

Esame pelnę ne vieną apdovanojimą ir gavę puikius įvertinimus tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų.

Aktoriai ne kartą yra apdovanoti tarptautiniame A. Čechovo aktorių konkurse Maskvoje. Spektaklis-misterija “Alter ego” 2017 m. buvo apdovanotas už režisūrą ir muziką XXVII tarptautiniame teatrų festivalyje Liubline, 2016 m. gavo pagrindinį prizą “Begaso” teatro festivalyje Lietuvoje. Dalyvaujame įvairiuose teatrų festivaliuose, spektaklius rodėme LR Prezidentūroje, Seime.

 

Ateikite, susipažinkime, visada laukiame Jūsų su šypsena ir meile 🙂

 

 

 

Comments are closed.