Atgijusios miraklio lėlės pasitinka Vilniaus 700 metų jubiliejų

 

Naujasis teatras kartu su Vilniaus miesto savivaldybė Vilnius 700 pradeda įgyvendinti projektą „Atgijusios miraklio lėlės pasitinka Vilniaus 700 metų jubiliejų“, kurio metu surengsime net 4 nemokamus renginius šiomis dienomis:

🟢 Vilniaus globėjo Šv. Kristoforo diena (2021 liepos 25d.)

🟢 Sostinės dienos (2021 rugsėjo 3-5 dienomis)

🟢 Kultūros naktis (2021 rugsėjo 24d.)

🟢 Vilniaus miesto gimtadienis – Šv. Kristoforo apdovanojimai (2022 sausio 25 d.

Tęsiant dailininkės – režisierės Vegos Vaičiūnaitės įkurto unikalaus miraklio teatro tradicijas, kurio vaidinimai buvo atviri ir nemokami visiems, ir pasitelkiant svarbų eisenos simbolį – lėles, Naujasis teatras nori paskatinti Vilniaus miesto gyventojus ir jo svečius supažindinti su miesto istorija, motyvuoti švęsti Vilniaus 700 metų jubiliejų bei įdomiau, bendruomeniškiau leisti savo laisvalaikį, labiau susipažinti su Lietuvių liaudies kultūra.
Lėlės lietuvių etninėje kultūroje visada buvo labai svarbios. Anksčiau jos būdavo gaminamos ir naudojamos per krikščioniškas ir kultūrines šventes. Vegos Vaičiūnaitės sukurtos lėlės beveik niekuo nesiskiria nuo tų, kurios Lietuvoje buvo gaminamos ankstesniais laikais. Jos išsiskiria iš minios tik savo dydžiu, yra įspūdingos ir spalvingos, matomos iš toli, priverčiančios pakelti akis į dangų (jų aukštis apie trys metrai).
Sekite informaciją apie projekto eigą ir būsimus renginius mūsų Facebook bei Instagram paskyrose 👈

Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė

Comments are closed.