Konferencija „Vaižgantas ir jo išugdyta karta“

Konferencija „Vaižgantas ir jo išugdyta karta“

“2019-ieji – lietuvių literatūros klasiko J.T.Vaižganto metai, gražus 150-asis jubiliejus, jo kūrybos ir žmogiškųjų idėjų atgimimas.

Neįgaliųjų Naujasis teatras pakviestas į iškilmingą renginį Lietuvos Respublikos Seime, kurį organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Ugdymo plėtotės centras, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas ir asociacija „Lituanistų sambūris“. Konferencija „Vaižgantas ir jo išugdyta karta“ vyks 2019 m. rugsėjo 27–28 d.

Naujasis teatras didžiuojasi, kad Lietuvos bei užsienio lituanistinio švietimo mokyklų mokytojams pristatys savo premjerinį spektaklį „#Vaižgantas“, kuris tarsi „atrakina“ rašytojo tekstus: jo žodžiai suskamba kaip be galo svarbūs, aktualūs ir artimi šių laikų dvasiai. Ir dar – mūsų literatūros klasiką, ryškų tarpukario Lietuvos visuomenės ir kultūros veikėją Vaižgantą pakvietėme į feisbuko draugus. Ši jaunatviška spektaklio forma Kosto Ostrausko pjesei „Vaižgantas“ – tai režisierės Miglės Remeikaitės sumanymas, leidžiantis Vaižganto asmenybės, gyvenimo ir darbų punktyrus peržiūrėti teatro scenoje kaip jo asmeninės paskyros įrašus. Tad kviečiame didžiuotis ir švęsti: tikimės, kad spektaklis surinks daug jūsų „patinka“.”

Comments are closed.