Kultūros naktį“ – Naujojo teatro trupės istorijos

tv3.lt

Paskutinį rugsėjo savaitgalį Vilniuje vykusios „Kultūros nakties“ dalyvių, užklydusių į A. Jakšto gatvėje esantį Vaidilos teatro skverą, laukė gyvai sintezatoriumi atliekama kompozitoriaus Tomo Juzeliūno savos kūrybos muzika ir fotoistorijų paroda „(Ne)galia, kuri kuria naują teatrą“. 

Ši paroda pirmą kartą pristatyta liepos mėnesį Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Joje pristatomos Naujojo teatro aktorių fotografijos, o telefonu nuskenavus prie kiekvienos iš jų pridėtą QR kodą galima perskaityti pasakojimą apie fotografijos herojų.  „Kultūros naktį“ telefono net neprireikė, nes su fotoistorijų herojais buvo galima pabendrauti gyvai. Visi jie – Neįgaliųjų Naujojo teatro aktoriai, kurių istorijos rodo, kad fizinė negalia nėra stabdis įgyvendinti savo svajones, kurti, vaidinti scenoje. Teatro įkūrėja Šviesa Šulc sako, kad kol negalia nepaliečia asmeniškai, ji yra nematoma, nepažįstama.  REKLAMA „Šiuo projektu norėjome parodyti, kad neįgalusis yra toks pat, kaip ir visi, kad jis turi svajonių, norų, siekių, kaip ir visi, – sako Š. Šulc. – Negalią turinčiam žmogui tarsi prilipdoma etiketė, jis priimamas arba kaip turintis supergalių, arba kaip vertas gailesčio. Iš tikrųjų su savo liga, negalia susigyveni, prie jos prisitaikai, jos tiesiog nebepastebi ir nesijauti kažkoks nevertingesnis.“  Teatro vadovė nusiteikusi pakiliai – pasak jos, po Kultūros nakties ateina Kultūros diena, prasideda naujasis teatro sezonas – jau šeštadienį, rugsėjo 26-ąją, vyko du spektakliai vaikams, o spalio 3 d. teatras kviečia žiūrėti vieną populiariausių spektaklių „Stiklinis žvėrynas“.  Naujojo sezono nekantraudami laukia ir aktoriai, nors dėl pandemijos ribojamas spektaklių žiūrovų skaičius, o pojūčių spektaklis tamsoje „Kodėl aš čia?“ bus rodomas tik grupėms, sudarytoms iš vienam kolektyvui priklausančių žmonių. 

Kristina: „Teatre atradau save“ 

Kristina Grūšelionytė prisipažįsta labiausiai laukianti lapkričio 20 d. numatytos poeto Oskaro Milašiaus gyvenimui ir kūrybai skirto spektaklio „Kanarėlės pranašystės“ premjeros. „Apie Milašių iki šiol beveik nieko nežinojau, buvau girdėjusi tik pavardę, – prisipažįsta aktorė. – Man atrodo, tas spektaklis turėtų būti kažkas neįtikėtino. Labai labai jo laukiu. O šiaip labai norisi vaidinti, visi nekantraudami laukiame spektaklių, nes pauzė užsitęsė, mums labai trūksta žiūrovų.“  Greitai bus dveji metai, kaip Kristina dirba Naujajame teatre. Baigusi tarptautinio verslo studijų programą Vadybos ir ekonomikos universitete (ISM), vėliau dar mokėsi Norvegijoje, bet pradėjusi dirbti vadybinį darbą jautėsi ne savo vietoje: „Jaučiau, kad tai – ne mano, ieškojau kitokių galimybių ir visai netyčia pamačiau, kad Vilniuje yra Neįgaliųjų teatras. Mokykloje lankiau dramos būrelį, net galvojau apie aktorinio meistriškumo studijas, bet nesiryžau, pasirinkau studijas, kurios, maniau, padės užsitikrinti ateitį. Vis tiek teatras mane pašaukė.“  REKLAMA Kristina sako teatre atradusi save. Čia ji ne tik vaidina: „Šiame teatre galiu būti bet kuo. Aišku, man labai patinka būti scenoje, bet čia galiu save realizuoti ir kaip vadybininkė, galiu įgyvendinti visokius savo sumanymus. Teatre esame viena didelė šeima, ir tuo labai džiaugiuosi.“ 

Comments are closed.