„Naujojo teatro“ sezoną atidarys spektaklis apie Oskarą Milašių „Kanarėlės pranašystė“

bernardinai.lt

 

aujasis teatras“ pradeda savo naująjį XIV-ąjį sezoną. Per trylika kūrybos metų teatras žiūrovams pristatė 21 spektaklį (vaikams, paaugliams ir suaugusiems), pelnė ne vieną tarptautinį apdovanojimą, dalyvauja Kultūros paso programoje, kurioje siūlo net 28 spektaklius bei kūrybinius projektus.

Šiais metais teatras kartu su Vilniaus miesto savivaldybe taip pat įgyvendina projektą „Atgijusios miraklio lėlės pasitinka Vilniaus 700 metų jubiliejų“ – organizuoja renginius, primenančius vilniečiams ir miesto svečiams apie 2023 m. Vilniaus 700 metų jubiliejaus sukaktį. „Naujasis teatras“, žavintis savo tikrumu bei nuoširdumu, šį sezoną parengė ne vieną staigmeną ir žiūrovus pasitinka su pačiu derlingiausiu rudeniu.

Suaugusiųjų laukia net šešios įvairaus žanro premjeros. Rugsėjo mėnesį teatras duris atvers su ilgai laukta premjera, apie kurią garsas nuvilnijo net iki pat Prancūzijos. Tai – spektaklių ciklo „Kanarėlės pranašystė“ pirmoji dalis „Septynios vienatvės“.  „Kanarėlės pranašystė“ –  tai keturių atskirų dalių poetinių dokumentinių spektaklių saga apie poeto, mistiko ir diplomato Oskaro Milašiaus gyvenimą ir kūrybą,  jo dvasinius išgyvenimus ir ieškojimus, jo kaip diplomato indėlį atkuriant Lietuvos nepriklausomybę, nuveiktus darbus ir nuopelnus Lietuvai. Šį sezoną (rugsėjo–spalio mėnesiais) teatras planuoja parodyti visas keturias dalis.

Meilės dienai numatyta romantiška premjera „Meilės laiškai – Jūsų širdims!“. Šio spektaklio metu skambės gyva muzika, bus skaitomi įžymybių meilės laiškai savo išrinktiesiems, kūrėjai žada meile alsuojantį įsimintiną vakarą, kuris užgaus jautriausias žiūrovų stygas.

„Naujasis teatras“ kovo mėnesį pakvies ir į patyriminį spektaklį „Į komunizmą! Добровольно принудительно. Savanoriškai privaloma“, kuriame Jus žada nukelti į gūdaus komunizmo laikus, kur su švelniu humoru būsite įtraukti į utopinės santvarkos mechanizmą. Tik nepamirškite atsipalaiduoti – sovietmetis gyvas tik teatre. Tiesa, šis spektaklis bus rodomas neįprastoje erdvėje –  Dariaus ir Girėno g. 69 (Kirtimų kultūros centras). Į šią vietą keliasi ir dar vienas, daugybę žiūrovų pritraukiantis, pojūčių spektaklis tamsoje „Kodėl aš čia?“, kuris gali vykti net keturiomis kalbomis (lietuvių, rusų, lenkų ir anglų). Visus kitus šio išskirtinio teatro spektaklius pamatysite A. Jakšto g. 9 (Vilnius) įsikūrusioje jaukioje Kamerinėje salėje, į kurią pateksite per pietinį įėjimą.

Premjeromis galės džiaugtis ne tik suaugusieji, mažuosius žiūrovus teatras taip pat kviečia net į tris naujus spektaklius. Rugsėjo mėnesis prasidės nuotaikinga premjera „Vilkas ir ožiukai“. Tai interaktyvus, ritmiško teksto spektaklis apie nenustygstančius vietoje ožiukus ir žavųjį piktą vilką, visiems gerai žinomos pasakos motyvais. Spalio mėnesį laukia premjera visai šeimai „Iliuzijų šou“ su aktoriumi, iliuzionistu – Jurijumi Majausku. Šio pasirodymo mistiška atmosfera, visus nukels į magišką iliuzijų pasaulį, kuriame neįmanoma tampa įmanoma..

 

Lapkričio mėnesį taip pat numatyta premjera visai šeimai – „Stebuklingo paveikslo beieškant“. Šiame spektaklyje jaunieji žiūrovai, kartu su paklydusiais Karaliais tyrinės M. K. Čiurlionio kūrybos pasaulį ir bandys atrasti paveikslą, iš kurio išėjo įspūdingi personažai. Spektaklio metu skambės gyva muzika atliekama kompozitoriaus Tomo Juzeliūno, estetinį pasitenkinimą žadins ir pateikimo forma – šešėlių teatras.

Jeigu ieškote originalios dovanos savo draugui, artimajam ar kolegai, pradžiuginkite jį arba ją „Naujojo teatro“ dovanų kuponu – platus spektaklių repertuaras įtiks ir išrankiausio žiūrovo skoniui. Šventiškai įpakuotus kuponus kartu su išskirtiniais pasiūlymais gausite tik teatro kasose iš anksto suderinę susitikimo laiką el. paštu info@naujasisteatras.lt arba tel. +370 602 27321. Jeigu norite prisidėti prie teatro veiklos, galite tapti teatro rėmėjais arba savanoriais, bet kurioje Jums patinkančioje srityje. Visą naujo sezono repertuarą bei aktualiausias naujienas rasite interneto puslapyje.

Comments are closed.