Vilniaus 700 metų jubiliejų pasitinkant – Šv. Kazimiero kelionė su vilniečiais

bernardinai.lt

Rugsėjo 3–5 d., Sostinės dienų metu, „Naujasis teatras“ kvies vilniečius ir svečius į teatralizuotus pasivaikščiojimus po Vilnių su Lietuvos globėju šv. Kazimieru. Tęsdami dailininkės ir režisierės Vegos Vaičiūnaitės įkurto unikalaus aplinkos teatro „Miraklis“, kurio vaidinimai buvo atviri ir nemokami visiems, tradicijas ir pasitelkdami svarbų eisenos simbolį – lėles, teatro aktoriai renginio dalyvius supažindins su šv. Kazimiero asmenybe ir įtrauks į šventės sūkurį. Pasak organizatorių, tokios eisenos yra smagus ir neskausmingas būdas sužinoti naujų faktų apie 700 metų jubiliejų pasitinkančią sostinę ir praleisti laisvalaikį.

Tris dienas iš eilės renginio dalyviai, lydimi šv. Kazimiero, archangelo Mykolo ir lietuvaičių, galės leistis vis į kitą nuotykių ir juoko kupiną kelionę – jų laukia trys vaizdingi maršrutai. Kelionės pabaigoje, grįžus į skverelį prie A. Jakšto g. 9, vyks teatralizuotas renginys – pasaka apie šv. Kazimierą, interaktyvaus renginio metu aktoriai užduos mįsles apie šį šventąjį, dalins saldžias dovanas, helio balionus, skirtukus knygai. Skvere bus sumontuotas apšvietimas lėlėms, skambės gyva muzika, sukurta ir atliekama Tomo Juzeliūno. Žiūrovai turės galimybę fotografuotis.

Renginio laikas – 18 – 20 val.

Renginio pradžios vieta – A. Jakšto g. 9

Eisenų maršrutai:

Rugsėjo 3 d. – A. Jakšto g.– Goštauto g.– Žaliasis tiltas – atgal Vilniaus g.– J. Lelevelio g.– A. Jakšto g.

Rugsėjo 4 d. – A. Jakšto g.– Goštauto g.– Baltasis tiltas – atgal Goštauto g.– A. Jakšto g. 9.

Rugsėjo 5 d. – A. Jakšto g. 9 – Goštauto g.– Žygimantų g.– Karaliaus Mindaugo tiltas – atgal Žygimantų g.– Goštauto g.– A. Jakšto g. 9.

V. Vaičiūnaitės sukurtos lėlės išsiskiria įspūdingu dydžiu ir spalvingumu – yra matomos iš toli, priverčia pakelti akis į dangų. Apkeliavo daugelį užsienio šalių.

„Naujasis teatras“ – tai kūryba, laisve ir šviesa spinduliuojanti erdvė, kurioje juntama meilė ir atjauta kiekvienam žmogui – mažam ir suaugusiam, sveikam ir turinčiam vienokią ar kitokią negalią. Teatras savo veiklą pradėjo 2008-aisiais. Idėjos autorė ir įkūrėja – teatro režisierė Svetlana Šulc.

„Naujojo teatro“ spektakliai skirti vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems. Per visus kūrybos metus buvo pristatytas 21 spektaklis. Teatras pelnė ne vieną apdovanojimą ir yra gavęs puikių įvertinimų tiek Lietuvoje, tiek ir už jos ribų. Spektaklis-misterija „Alter ego“ 2017 m. buvo apdovanotas už režisūrą ir muziką XXVII tarptautiniame teatrų festivalyje Liubline. Teatras nuolat dalyvauja įvairiuose teatrų festivaliuose, spektaklius rodė LR Prezidentūroje, Seime.

Lietuvaitės – aktorės Ina Ribinskaitė, Svetlana Šulc, Kristina Grūšelionytė.

Lėlės valdys aktoriai Olegas Dlugovskis, Juozas Čepulis.

Scenarijaus autorė – Svetlana Šulc.

Comments are closed.