BEAUŠTANTI

BEAUŠTANTI

Scenarijaus autorė ir režisierė

Šviesa ŠULC

Trukmė: 1 val.

Kaina teatro kasoje: 18 €

pirkti bilieta

 

 

 

 

 

 

 


Poetinis spektaklis                        

VAIDINA:

Gyvai dainuoja – Laurynas BERTULIS (7.06) arba Kanklininkė – Toma ČEPAITĖ / Dalia VAICENAVIČIENĖ 

Poeta – Oleg DLUGOVSKIJ (7.06) / Matas ŠIMAITIS

Moteris – Šviesa ŠULC (7.06)

Mergaitė – Kristina GRŪŠELIONYTĖ (7.06) / Žydrūnė DRAGŪNAITYTĖ

Uzurpatorius – Božena BUROKIENĖ ir Juozas ČEPULIS

Poetinis spektaklis BEAUŠTANTI (pagal Maironio kūrybą).
 
Spektaklis siekia atgaivinti tai, kas mums visiems svarbu: vienybę, lietuvybę, laisvės siekį, tėvynės grožį, tautos tapatybę ir istorinę atmintį. Spektakliu siekiama pažvelgti į klasiko kūrybą kaip į žmonių bendriją kuriančią energiją, bendruomenės telkėją, tikėjimo puoselėtoją, pasididžiavimo savo tauta skatintoją. Jei jaunas žmogus nori didžiuotis, kad jis yra savo tėvynės sūnus ar dukra, jis turėtų būtinai susipažinti su Maironiu ir jo kūryba, nes tai susiję su kalbos puoselėjimu, atsakomybe už save, savo tėvynę, lietuvių literatūrą bei tautos ateitį. Jauni aktoriai (grojantys kanklėmis, gitaromis, dainuojantys bei apsirengę stilingais tautiniais rūbais) sužadins norą puoselėti tradicijas, atras ir išgrynins savo identitetą. Jaunas žmogus atras tyros meilės grožį Tėvynei, Dievui ir savo artimui. Pajaus norą nusiimti dirbtinas kaukes ir būti savimi – nebūtinai patogų, įtinkantį visiems, – ir tapti savita asmenybe. Suteiks galimybę suvokti, kad laimė slypi mažuose dalykuose: „Juk tiek nedaug žmogaus laimužei reikia, tiktai skaisčios širdies nedrumskite jam tyčia.“ (Maironis). Apšvietimas, dūmai sukurs mistinę atmosferą, kuri padės pajusti jausmą, kad yra kažkas daugiau – Aukštesnioji jėga, Dievas. Garbė, pinigai yra išnykstantis bei praeinantis dalykas ir ne tai yra gyvenimo prasmė. Vienas iš gražiausių lietuvių klasikinės kūrybos kūrinių yra Maironio parašyta „Jūratės ir Kastyčio“ poema. Tai odė meilei, kurioje atskleidžiama visoms kartoms, o ypač jaunimui, aktuali meilės tema. Ši nuostabi meilės istorija nuskambės naujai ir bus aktuali trokštantiems patirti tikrąjį, tyrą meilės jausmą.

 

 


 

Bilietus galite įsigyti visose Bilietai.lt platinimo vietose ir Naujojo Teatro kasose laiką iš anksto suderinus tel. +37060227321 arba el. paštu: info@naujasisteatras.lt.

Vieta: A. Jakšto g. 9-130 (Pietinis įėjimas), Vilnius

Galime atvykti į jūsų darželį / mokyklą / įstaigą. Kreipkitės aukščiau nurodytais kontaktais.

 

 

3 Comments:

  1. Spektaklyje buvau kovo 11 d. – paliko labai gerą įspūdį. Teatro darbuotojai atėjus maloniai pasitiko, galima buvo pasivaišinti lietuvišku sūriu ir medumi, aplinkoje jautėsi lietuviška dvasia 🙂 Spektaklis nukėlė į senus laikus, skambėjo kanklių muzika, lietuviškos dainos. Pabaigoje visi žiūrovai atsistoję kartu su aktoriais sudainavo Lietuvos himną..net ašara ištryško, kaip gera buvo pasijusti tautos dalimi, tai mus visus tarsi suvienijo…Esu laiminga atradusi šį teatrą, dabar esu jo gerbėja. Ateisiu pažiūrėti ir kitų spektaklių.

  2. Laba diena,
    Žiūrint šį poetinį spektaklį apie Maironį ištrykšta ne viena ašara. Per poeziją išreiškiami jausmai tėvynei, gyva muzika tik sustiprina tą jausmą, kad lietuviais esame mes gimę. Aktorių vaidyba nepriekaištinga, jie tiesiog nevaidina, bet gyvena tuo ką kalba ar jaučia. Puikiai susiderinę aktoriai taria žodį po žodžio kurie krenta tiesiai į širdį iš kurios jau niekas neišraus jų žodžių, kaip neišrovė ir tėvynės.Pasijaučiau lyg su laiko mašina būčiau nukeliavus į tuos Maironio laikus, ir parvykau , pilna tautiškumo, Maironiškumo ir meilės ne tik tėvynei, bet žmogui ir aplink supančiam pasauliui.

  3. Maironis – turbūt kiekvienas šį vardą esame girdėję dar mokykloje. Šis patriotiškas spektaklis, praturtintas Lietuvybe ir nuostabiai skambančia gyva kanklių muzika – tai meilės Tevynei išraiška. Aktorių vaidyba nuneša mus į tolimus laikus, atskleidžia, galbūt, primirštus jausmus Lietuvai, priverčia prisiminti, kad: „Lietuviais esame mes gimę”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *